نتایج جستجو برای عبارت :

حذف وب !!! آنقدر بد کردین که همه دارند حذف وب میکنند ، مثلا عطسه .

چرا بعد از عطسه الحمدلله میگوییم ؟!
علت گفتن الحمدلله بعد از عطسه اینست که ضربان قلب در هنگام عطسه متوقف میشود و سرعت عطسه 100کیلومتر در ساعت است و اگر به شدت عطسه کردی ممکن است استخوانی از استخوان هایت بشکند و اگر سعی کنی جلو عطسه را بگیری باعث میشود خون در گردن و سر برگردد و سپس باعث مرگ شود و اگر در هنگام عطسه چشم هایت را باز بگذاری ممکن است از حدقه بیرون بیاید!و برای آگاهی در هنگام عطسه همه دستگاههای تنفسی و گوارشی و ادراری از کار می ایستد و
چطور کمتر عطسه کنیم ؟دلایل عطسه کردن
از مواد آلرژی زا دور بمانید.
برای اشخاصی که از حمله عطسه های پراکنده رنج نمی برند و بیشتر درگیر نوعی عطسه ثابت و یکنواخت هستند ، ممکن است یک نوع حساسیت محیطی وجود داشته باشد .علاوه بر مشورت با دکتر خود ،مراقبت حساسیت ها باشید . تعداد زیادی از این قبیل عطسه ها قابل پیشگیری هستند.
ادامه مطلب
مغر با [عطسه] تمیز میشود
قشنگ میشود،براق تر میشود.خودتان هم می فهمید وقتی عطسه می کنید،مغزتان قشنگ میشود.دوتا،سه تا پشت سرهم می آید،هر وقت می آید این از جانب خداست،لطف به [انسان]است،مال ملائکه است.دور و بر مغز آدم،فکر آدم گیر می کند، به دل و اینها هم مربوط نیست.ناگهان عطسه می کند.فضا را عوض می کند، آسمان ها را عوض می کند عطسه.
حاج اسماعیل دولابی
۱. محرک‌هایتان را شناسایی کنید
پیش از پرداختن به راهکارهای درمان عطسه، ابتدا علت آن را بررسی می‌کنیم. تقریبا هر چیزی که موجب تحریک بینی شود، باعث می‌شود تا عطسه کنیم. معمولا گردوغبار،
 گردهٔ گل، موی حیوانات و چیزهای این‌چنینی باعث بروز عطسه می‌شوند. همچنین عطسه‌کردن نوعی واکنش دفاعی بدن برای خارج کردن جرم‌هایی است که می‌توانند باعث 
تحریک سیستم تنفسی شوند. مثل پلک زدن و نفس کشیدن، عطسه نیز واکنشی نیمه مستقل به‌حساب می‌آید. این بدان
توی تاکسی بودم، نفر کناریم عطسه کرد؛ نفر جلویی سریع گفت آقا من همین کنار پیاده میشم، راننده هم دماغشو گرفت و شیشه رو داد پایین، خود طرف هم از خجالت سرخ شد طفک.عملا ازنظر فرهنگی به نقطه‌ای رسیدیم که خجالت عطسه کردن از خجالت گـوزیدن۱ بیشتر شده!
#کرونا
۱- عذرخواهی می‌کنم برای استفاده از این کلمه، ولی طنز ماجرا کم می‌شد اگر می‌نوشتم: باد معده!
{حکایات و تشرّفات - شماره 34}

خاصیت عطسه از زبان امام زمان(عج)

نسیم، خدمتکار امام حسن عسکری(ع) میگوید: یک شب پس از ولادت حضرت صاحب الزمان، بر ایشان وارد شدم؛ و هنگامی که در خدمتشان بودم عطسه ای کردم. بلافاصله حضرت فرمودند: یرحَمُکَ الله (خداوند تو را رحمت فرماید)
از این موضوع خوشحال شدم. سپس حضرت فرمودند: آیا میخواهی تو را درباره عطسه بشارت دهم؟
عرض کردم: بفرمایید. فرمودند: عطسه، تا سه روز امان از مرگ است.
[کمال الدین و تمام النعمة، باب۴۲]
به این
وبم حذف هوووووو
در ضمن من قالب عطسه جونو ندزدیدم:/... خودش داد بهم

پی نوشت: راستی عطسه کجایی:(
دلم واست تنگ شده یهو کجا غیبت زد...
اگه دیدی بیا اون یکی وبم جون رازیت دیگه

شما اگه ازش خبر دارین جون من یچیزی بگین... آدرس نمیدین حداقل بگین حالش خوبه یا نه دارم میمیرم امکان نداشت یهو غیب بشه
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
ألا أُبشرک فی العطاس فقلت بلی، قال أرواحنا لتراب مقدمه الفداء هو أمانٌ من الموت لثلاثة أیام
نسیم، خدمتکار حضرت مهدى (علیه‌السلام) گوید: آن حضرت به من فرمود: آیا تو را در مورد عطسه کردن بشارت دهم؟ گفتم: آرى. فرمود: عطسه، علامتِ امان از مرگ تا سه روز است.
منابع:بحارالانوار/ ج51 / ص :5

دل شکستن هنر نمی باشد!! 
سه ماهه وب زدم ، بلکه چهار ماه. 
الان کاربر عطسه! چندمین کاربریست که حذف وب میکنه. 
کاری نکنید که همه همدیگر را تحریم کنند و خفقان ایجاد شود! 
بجای اینکه از همدیگر مواظب کنید ، پشتیبانی کنید! ادب و احترام ایجاد کنید! و.... 
بهتره سکوت کنم. چیزی نگویم بهتره. 
« چه گویم! که از نگفتنم بهترست! زبان در دهان پاسبان سرست! 
                                      گر بگویم زبان سوزد! گر نگویم! مغز استخوان سوزد! » 
نظر خود بنویسید. 
الان ما ه
همیشه یه چیزهایی هستن که از کنکور مهم ترن؛ مثل تب ٣٨، لرز، درد عضلانی، سرفه ی خشک و عطسه... مثل خانواده، مثل عزیزترین فرد زندگی یه آدم...
شوخی شوخی گفت اولین بیمار کرونایی ای که دیدم رو بغل میکنم تا شهید راه سلامت بشم، سهمیه بگیری، به آرزوت برسی...
جدی جدی تب داره، سرفه های خشکش گوش هام رو خراش میده و صدای عطسه های متوالیش ضربان قلبم رو بالا میبره...
و من؟ نشرالگوی زیست پیش دو، روی میزم هست و دارم تست قارچ میزنم، این منِ خودخواهِ مغرورِ پرتوقعِ حر
در روزهای اول سرماخوردگی از مصرف آنتی هیستامین بپرهیزید
هوا سرد شده و احتمال بروز عفونت های ویروسی دستگاه تنفس فوقانی یا همان سرماخوردگی معمولی در این روزها بیشتر است. از این رو توجه به یکسری نکات می تواند در درمان سرماخوردگی موثر باشد. نخستین گوشزد مهم در مواجهه با سرماخوردگی آن است که تا حد امکان در دو سه روز اول از سرکوب آبریزش بینی و عطسه احتمالی با آنتی هیستامین ها پرهیز شود. باید به بدن فرصت داد تا فرایند پاکسازی را از طریق دفع
عطسه…..یکی از واکنش های بدن که ممکن است در طول روز زیاد برایمان اتفاق بیفتد،اما بی تفاوت از کنار آن میگذریم.در این بخش میخواهیم حقایق جالب درمورد عطسه کردن را بگوییم که شاید تابحال نمیدانستید.

در خواب اتفاق نمی افتد

در طول خواب عمیق تمامی ماهیچه‌های بدن به جز آن‌هایی که چشم را کنترل می‌کنند از کار می‌افتند و نمی توانند وظیفه اصلی خود را انجام دهند.این مورد شامل ماهیچه‌هایی که باید برای شروع عطسه منبسط و منقبض شوند نیز می‌شود.
با چشما
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
ألا أُبشرک فی العطاس فقلت بلی، قال أرواحنا لتراب مقدمه الفداء هو أمانٌ من الموت لثلاثة أیام
نسیم، خدمتکار حضرت مهدى (علیه‌السلام) گوید: آن حضرت به من فرمود: آیا تو را در مورد عطسه کردن بشارت دهم؟ گفتم: آرى. فرمود: ع
نگه‌داشتن عطسه ممکن است عوارض نامطلوب و گاهی بسیار خطرناک برای سلامتی ما در پی داشته باشد.
همیشه عطسه بدترین زمان را برای آمدن انتخاب می‌کند؛ سالن ساکت سینما، آسانسور پر از آدم یا درست در لحظۀ قراری مهم. زمان‌هایی وجود دارد که نمی‌خواهید مواد موجود در عطسه‌ را در آن مکان پخش کنید. آیا نگه‌داشتن عطسه خطرناک نیست؟
به گزارش مجله دلتا؛ عطسه‌ها چنان قدرتمند هستند که ذرات همراه ‌با آن‌ها می‌توانند تا ۶ تا ۸ متر دورتر بروند.
اگر شما دهان یا ب
آمد و دنیای من آن لحظه شاد و خوب شدعطسه ای کرد و دلم یکهو پر از آشوب شدقدرت پرتاب عطسه آنچنان کوبنده بودتا شعاع بیست متری کلهم مرطوب شددور من سرشار ویروس و اتاقم خانه ییک کرونای بزرگ و چابک و مرغوب شدتا کمی نزدیک می‌شد، من فراری می شدمفیلم تعقیب و گریزم شاخ یوتی‌یوب شدگفتمش دیوار بین ما نمی‌ریزد، برو!رفت و در شهر مجازی سیتیزن محسوب شدتا که چت های مرا با شخص *وی بهداشت* دیداز حسادت گرم تایپ نامه ای مکتوب شددر توییتر رفت و زد هشتگ #کرونایی_شدمم
تصور کن در مقطع زمانی هستیم که هر عطسه حکم شلیک یه خمپاره مستقیم از فاصله نزدیک رو داره؛ 
بعد تو یه آدم به شدت حساسیتی هستی که موقع استرس یا ناراحتی شدت حساسیتت دوبرابر می‌شه تا جایی که می‌تونی در هر ثانیه سه بار عطسه کنی ‍♀️ پس در واقع تو یه سلاح جنگی مرگبار محسوب می‌شی که خونت حلاله
دلا بسوووووزه
۱. اولین روزنوشت من در اعصار وبلاگ نویسی ام :)
۲. قبلا که عطسه میکردم، آنقدر ناگهانی این اتفاق می افتاد که حتی فرصت نمی کردم یک دستمال در بیاورم و بگیرم جلوی دهنم! بعد، سرکوفت خوردن از پدر عزیز و... حالا بعد از سه چهار بار تجربه ی ناکام، خود عطسه کمی شعور پیدا کرده و قبل از آمدن، محترمانه اعلام حضور می کند!
۳. اگر هیجان خونتان کم است، مستند مسابقه ی خانه ی ما را از شبکه ی افق دنبال کنید. هر شب ساعت ۲۰. یک مسابقه ی بسیار صمیمی و سالم و البته اندکی هم ه
این روزها عجیب دلمون تنگ شده برای یه سرفه یا یه عطسه درست و حسابی توی جمع!!! همه حواسشون به همدیگه هست و به شدت همدیگه رو زیر نظر دارند. فقط کافیه یه سرفه یا عطسه بکنی حتی دیگه جات تو خونه هم نیست چه برسه محل کار و فضاهای عمومی. یه عطسه که بکنی همه بهت نگاه میکنند و پیش خودشون میگند نکنه این کرونا داشته باشه، نکنه ناقل باشه خلاصه اینقدر بهت نگاه میکنند که شرمنده میشی این از مردم ؛ اگه تو جمع دوستان وهمکاران باشی که دیگه وضعیت بدتر ازاینه! رفتی دک
عطسه و سرفه یکی از راه‌های انتقال کروناویروس هستند که همزمان با آنها از دهان ما دراپلت‌ها خارج شده و ویروس از کسی به دیگری انتقال پیدا می‌کند.
میکرودراپلت‌ها نه تنها با سرفه و عطسه؛ بلکه با نفس عمیق کشیدن و صحبت کردن با صدای بلند نیز از دهان خارج می‌شوند و به طبع عامل انتقال ویروس نیز هستند.
راه حلی که پژوهشگران ژاپنی پیشنهاد می‌دهند تهویه هوا هر یک ساعت یک‌بار است. به این صورت که هر یک ساعت، یک‌بار در یا پنجره‌ها را باز کرده و گردش هوا
مبادا چند ساعت دیرتر به زندگی کردن فکر کنیدباید تاختباید زد به سیم آخرباید دل به دریا زدباید کرد آن کاری را که بایدباید خواست تا بشودهیچ چیز در این زندگی ؛آنقدر سخت نیست که هیچ وقت حل نشودهیچ چیز آنقدر تلخ نیست که رَد نشودهیچ چیز آنقدر بد نیست که خوب نشود#صابر_ابر
مبادا چند ساعت دیرتر به زندگی کردن فکر کنیدباید تاختباید زد به سیم آخرباید دل به دریا زدباید کرد آن کاری را که بایدباید خواست تا بشودهیچ چیز در این زندگی ؛آنقدر سخت نیست که هیچ وقت حل نشودهیچ چیز آنقدر تلخ نیست که رَد نشودهیچ چیز آنقدر بد نیست که خوب نشود#صابر_ابر
میگفت قهر نکن.میگفت  وقتی نیستی چشمانم تا آخر خیابان ورم میکند کش می اید ان وقت میشود گیت ایست بقیه..زل میزند و خیره می‌شود ..بدون پلک..چشمانم میخواهد از کاسه بزند بیرون...درد می گیرد از بس که دنبالت می‌گردد و نمیابد..میگفت ارباب تو چرا همیشه نیستی؟یعنی هستی ولی وقتی نیستی فقط میفهمم نیستی میگفت وقتی دیگر وسوسه نمی شوم میفهمم رفته ای ولی من تو را میخواهم...دماغش چین خورد میخواست عطسه کند از همان عطسه های بلند و ترسناک ولی عطسه ش در نیامد مث
+ عطسه کردم. مرمر میگه این چه وضع عطسه ست؟ کسی نمیگیرتتا. 
چند دیقه بعد یکی تو خیابون یه جوری عطسه کرد که صداش تا بالا اومد. بدو بدو هلک و هلک گیلیلیلیلیلی کنان اومده پیشم میگه اون حرفی که بهت چند مین پیش زدم کنسله. نیمه گمشدتو پیدا کردم :|
اینا همش اثرات آلودگی هواستا :||  
+ میدونید یاد چی افتادم؟ پیارسال برا غزل داشتم ضضضضضجه می زدم می گفتم می خوان ببرنمون اردو! میخوان ببرنمون یه جا قرار نیست حرف بزنیم. کللللللی پول میگیرن تازه قرارم نیست حرف بز
 توجه ، در کنار تمرکز مساله مهمی است ، این که آدم انتخاب کند به فلان موضوع باید توجه کند . 
و سخت است ، یعنی خب نه اینکه همیشه سخت باشد ، گاهی اوقات اینطور است که تعداد محدودی دغدغه در اطراف ذهن پرسه می زند و خب با معیار های بدیهی و ابتدایی هم میتوان لایق ترینشان جهت توجه نشان دادن را برگزید . گاهی اوقات اما مساله طور دیگری است ، آدم در یک بلبشو قرار می گیرد که تشخیص معیار ها و اهمیتشان برای آدم دشوار می شود ، حتی دیگر دغدغه ها از یک جنس نیستند ، ب
در روزهای اول سرماخوردگی از مصرف آنتی هیستامین بپرهیزید
هوا سرد شده و احتمال بروز عفونت های ویروسی دستگاه تنفس فوقانی یا همان سرماخوردگی معمولی در این روزها بیشتر است. از این رو توجه به یکسری نکات می تواند در درمان سرماخوردگی موثر باشد. نخستین گوشزد مهم در مواجهه با سرماخوردگی آن است که تا حد امکان در دو سه روز اول از سرکوب آبریزش بینی و عطسه احتمالی با آنتی هیستامین ها پرهیز شود. باید به بدن فرصت داد تا فرایند پاکسازی را از طریق دفع
شاید شنیده باشین یا اگر هم نشنیدین بشنوین الان که بعضی ها میگن میگرن و آلرژی مریضی های باکلاسی هستن(یا امامزاده بیژن)
حالا که من هر دو مریضی باکَلاسو دارم میخوام براتون شرح بدهم که  ما چطور با کلاسی هستیم.
۱.اونایی که میگرن دارن میدونن که آدمی که میگرن داره، حس بویاییش خیلی قویه.یعنی هر بویی بیاد اولین نفری که میفهمه منم و قشنگ کل بوعه میاد تو پت من و  میره میچسبه به بالاترین چروک های قشر مخم ول کنم نی بعد اگه چیزی از بو باقی موند بقیه حس میکنن
من دلم میخواهد الان کنار شما می‌بودم.
این آهنگ داغون دوران دبستانمان را بگذاریم و آنقدر برقصیم تا جانمان در بیاید. من پیرهن مردانه ام را بپوشم و ادای ادی عطار را در بیاورم و شما از خنده غش کنید.
بنشینیم دور هم انقدر چرت و پرت ببافتیم که مغزمان چرت و پرت کم بیاورد.
آنقدر فلسفه از خودمان در بیاوریم که دنیای فلاسفه آرزوی مرگمان را کند.
آنقدر به هیچ و پوچ بخندیم که زمین را گاز بزنیم.
هر چیزی که در یخچال است را بیاوریم بگذرایم روی سفره ی ترکیده ما
پدیده سال جدید بدون هیچ شکی باران است. آنقدر بارید و آنقدر سیل راه انداخت که هیچ شبهه ای در کار نگذاشت. در این بین اکثر هموطنان شادند و گروه اندکی غمناک سیل. امیدوارم با رونق کشاورزی کمی از فشار اقتصادی موجود بر مردم روستا کمتر بشه و نفس راحتی بکشند
اگر دنیای همسرت آنقدرکوچک است کهاز گفتن دوستت دارم خجالت میکشد...تو دنیایت را آنقدر بزرگ کن کهدنیای اوپراز«دوستت دارم»های تو شود..اگردنیای همسرت آنقدر کوچک است کهوقتی خشمگین میشود،زبان به ناسزا ودرشت گویی میگشاید...تو دنیایت راآنقدر بزرگ کن که،صبرو سکوتت رفیق لحظه های او باشد...اگر دنیای همسرت آنقدر کوچک است که،شبها وقتی به خانه برمیگرد،کوله باری از گله مندی و خستگیش سهم تو میشود...تودنیایت راآنقدر بزرگ کن کهآرامش ولبخند سهم اوباشد...اگر د
1. وایی دیشب چرا انقد شب بود؟ :| نصف پرام ریخت تا برسم خونه.
2. تازه برقا هم رفت :| و نصفه مونده پرامم اون موقع ریخت. تازه چراغ قوه هم پیدا نمی کردم و مث این دهه شصتیا رفتم زور زورکی از بین کلی لالوها شمع پیدا کردم. انقد شمعه ترسناک بود. ترسیدم دینامیکی دینامی دینامیتی چیزی بشه حالا بمیرم :| 
بعد تو تراس مانتوم خیس بود گذاشته بودم خشک شه. بعد باد میومد لباسه به درازا اویزوون شده بود شبیه گوشت گاو شده بود، خدایا موقع برق رفتن از این خلاقیتا نزن عجایب خ
بسم الله الرحمن الرحیمخودم را دوست دارم!همه جا همراهم بوده؛ همه جا☺️یکبار نگفت حاضر نیستم با تو بیایمآمد و هیچ نگفتحرف نزدگفتم و او شنیدرنجش دادم و تحمل کرد.خودم را سخت دوست دارم!خودم را آنقدر دوست دارم که میخواهم برای حال خوبش تلاش کنم...خودم را آنقدر دوست دارم که میخواهم فقط برای او زندگی کنم...هرچندهراز گاهی دلم را میشکند اما باز هم دوستش دارم و میبخشمش تا بایستد و اشتباهش را جبران کند☺️خودم را آتقدر دوست دارم که هرروز در آغوشش میگیرمش..

یه سری مشکل و درگیری دارم این روزا، برا اروم شدن دل هممون پلاس اعصاب خط خطیمون ممنون میشم دعا کنید:دی
دلم اتفاق خوب میخواد،
مثلا سیستمای دانشگاه یه هفته خرااب شن راحت شیم
یا بستنی شکلاتی خصوصا اون قیفیایی که نزدیک حرم امام رضا(ع) شبا بعد افطار تو سرما میخوردم
یا پیتزا پر پنیر
یا مثلا کادو بگیرم
یا مثلا ازین کیکایی اینستا نشون میده برش میدن از وسطش یه عالمه شکلات روون میشه ازونا بخورم
مثلا هوا خنک و بهاری بشه
یا مثلا کادو بگیرم.. خب میدونم گف
​​​​​​
ژانر: کمدی
زبان: فارسی
سال انتشار: 1394
رزولوشن تصویر: 720P1080P
کیفیت فیلم: 
زمان: 50
فرمت: mkv
حجم: متفاوت با هر کیفیت
محصول: ایران
ستارگان: مهران مدیری سیامک انصاری سیدجواد رضویان مهران غفوریان
کارگردان: مهران مدیری

ادامه مطلب
برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی، روی تصویر بالا کلیک کنید.                  ...: پوستـر ویـروس کرونـا :...علائم : سـر درد - گـلـــو درد - سـرفـه کـردن - تـب شـدیــد.انتقال : حیوانات - اشیاء آلوده - دست دادن - هوا (عطسه).پیشگیری : در موقع سرفه یا عطسه دهان خود را بپوشانید - اجتناب از دست دادن و تماس با افراد بیمار - استفاده مرتب از ماسک توسط افراد مبتلا به ویروس - شستن مرتب دستها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه.دانلود با کیفیت بسیار بالا و رایگان در https://eitaa.com/zai
می‌دانید که ما این‌جا یک هفته تعطیلات lente داشتیم (هفته آخر فوریه) و شاید بدانید که در Dutch، کلمه lente رو برای بهار استفاده می‌کنند و در حالی‌که داشتم برای خانم کریستین غر می‌زدم که این چه جور تعطیلات lente هست که نه تو بهار است (مثلا امسال تقریبا هفته اول اسفند بود) و نه هوا بهاری است، خاطر نشان کرد که lent در مسیحیت به چله‌ی منتهی به عید پاک گفته می‌شود و لزوما ربطی به بهار ندارد!
در راستای تشخیص کرونا، آدرس این سایت را برای یکی از دوستانم فرستاد
برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی، روی تصویر بالا کلیک کنید. پوستـر ویـروس کرونـا علائم : سـر درد - گـلـــو درد - سـرفـه کـردن - تـب شـدیــد. انتقال : حیوانات - اشیاء آلوده - دست دادن - هوا (عطسه). پیشگیری : در موقع سرفه یا عطسه دهان خود را بپوشانید - اجتناب از دست دادن و تماس با افراد بیمار - استفاده مرتب از ماسک توسط افراد مبتلا به ویروس - شستن مرتب دستها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه. دانلود با کیفیت بسیار بالا و رایگان در https://eitaa.com/zainia
جایی خوانده ام: «وانگاه که از کوه ها بالا می رفتم جز تو که را می جستم؟» آنقدر آتش گرفته ام که دریافته ام آن نورت جز برای سوختنم نیست.چگونه می توان اینسان سر پا ماند؟ «نبود بر سر آتش میسرم که نجوشم» را هر روز مثل ذکر می خوانم.گر گرفته ام.در این پایان دی ماه در این آغاز برف گلوله ای سرخم.چه می توان کرد؟ آنقدر پر شده ام آنقدر لبریزم که به تکانی ریخته ام.مثل ذغال گل انداخته که تلنگری خاکسترش می کند.با آن همه سرود نخوانده در گلو، با آن همه زیبایی خفته
یکی از مهم‌ترین دلایل شکل گیری خرافات، کمبود اطلاعات و در بسیاری از موارد نداشتن آگاهی درباره مسائل مختلف است.
در بیشتر کشورهای دنیا خرافات وجود دارد، حتی پیشرفته ترین کشورها! به عنوان مثال روسها اعتقاد دارند که اگر بطری های خالی را روی زمین بگذارید، خوش شانسی می آورد. یا اینکه آمریکایی ها برای رفع بد یمنی روی چوب می زنند و اصطلاح «بزنم به تخته» را به زبان می آورند.
در برزیل مردم اعتقاد دارند که اگر کیف پول یا کیف دستی خود را روی زمین رها کنی
به اینجا که می‌رسم یادم میاد که از بهار خوشم نمیاد. 
حساسیت فصلی، امتحانا، امتحانا، امتحانا، و حشرات!
همه جا پر از حشره می‌شه، امسال هم که پروانه‌ها و ملخا حمله کردن و واقعا دارم عقلم رو از دست می‌دم به خاطرشون. 
دیروزتو حیاط مدرسه نمی‌تونستیم راه بریم، انگار مین‌گذاری شده بود. از دست این ملخ می‌پریدی اون ور و یه ملخ دیگه می‌پرید روت. اعصابم بهم ریخته بود فقط داشتم جیغ می‌زدم!
از اون ور من همیشه تو بهار تقریبا حساسیت دارم. با عطسه مشکلی ن
برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی، روی تصویر بالا کلیک کنید.ویــــــــــروس کــــــرونـــــــــــا :علائم : سر درد - گلو درد - سرفه کردن - تب شدید.انتقال : حیوانات - اشیاء آلوده - دست دادن - هوا (عطسه).پیشگیری : در موقع سرفه یا عطسه دهان خود را بپوشانید - اجتناب از دست دادن و تماس با افراد بیمار استفاده مرتب از ماسک توسط افراد مبتلا به ویروس - شستن مرتب دستها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه.دانلود با کیفیت بسیار بالا و رایگان در https://eitaa.com/zainia
مادرها گاهی موجودات بی رحمی هستند!
وقتی بین جنسیت فرزاندانشان تبعیض قائل میشوند
تویی که دختری سرما میخوری و هیچ کدام ککش نمیگزد
اما او که پسر است در اثر یک عطسه شک سرماخوردگی به او کرده و انواع دمنوش گیاهی برایش دم میدهند و سوپ به خوردش میدهند و میگویند استراحت کن...
#مادرانه
عجیب استواکنشی است که موازنه ای نداردکاتالیزگر هم نمیخواهدشرایطSTP هم نداردگاهی آنقدر آرام است که مدت ها به طول می انجامدگاهی آنقدر سریع است که به پلک به هم زدن هم نمیرسدواکنش دهنده اش برق چشمان یار استواکنش شگفت آوریست که فرآورده اش گاه مفید است و زنده میکند و گاه جوری میمیراند که دیگر برگشت پذیر نیستعجیب فرمولی دارد عشق
7 واقعیت دنیا :
1.شما نمیتوانید صابون روی چشمانتان بریزید
2.شما نمیتوانید موهایتان را بشمارید
3.شما نمیتوانید از بینی خود نفس بکشید، زمانیکه زبانتان بیرون است
.4.شما مورد سوم را انجام دادید!
5- ﺯﻣﺎﻧﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩﺪ،ﻓﻬﻤﺪ که شما هم میتوانید......!!
6- ﺍﻻﻥ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﻣﺰﻧﺪ،ﺩﺭﺣﺎﻟﻪ ﺳﺮﺎﺭ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﺪ

7.برای دیگران share ﻨﺪ ﻭ ﺍﻧﺘﻘﺎﻡ ﺍﻻﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺪ!

سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا س
میدان انقلاب...اگر از من بخواهی آرامش بخش ترین نقطه ی تهران را نشانت بدهم تورا میبرم کنار آبمیوه فروشی ضلع جنوب شرقی میدان انقلاب و بعد آرام دستت را میگیرم و میرویم تا فلسطین پیاده و هر ویترین پر از کتابی که میبینیم چند لحظه ای می ایستیم تا کتاب هایش را یک دل سیر نگاه کنیم و سکوتمان را لا به لای صدای پایان نامه و ترجمه گم کنیم و بعد میبینیم خودمان را هم گم کرده ایم انگار...میدان انقلاب از آن مکان هاییست که میتوانی در آن خودت را پیدا کنی خود همیشگ
تمامی علائم کرونا رو دارم... تب... آبریزش بینی.. عطسه... و از همه مهمتر اونقدر قوی نیست که بتونه منو خونه نشین کنه که نشانه اصلیشه 
الان تنها چیزی که برام مهم اینه که من به کسی ندمش:/
دلم نمیخواد یه ویروس پخش کن باشم :/
خوبی... بدی که ندیدین سراسر خوبی بودم... خودم حلالتون میکنم :))
من در شب تنهایی آنقدر قدم خواهم زد که تو را بیابم
آنقدر بوی نان تازه را فرو میکشم تا قربانت بشوم
من برای تک تک غم هایت خودم را به آب و آتش میزنم
ای تو؛
ای من...
ای همنشین تنهایی هایم
آه! دریا دریا حسرت، دریا دریا عشق، اما نه برای من، برای تو...

+برایم بگویید! بگویید چه حسی از خود خود خودتان دارید؟ خودتان را بگذارید آنطرف تر، کمی نگاهش کنید...
H s:✅کرونا کشنده نیست!
خلاصه تمام اطلاعات کاربردی 
راجع به ویروس ضعیف کـرونـا
5 دقیقه تا سلامتی #نشر_حداکثری
بسم الله الرحمن الرحیم
 پیشگیری و مقاوم سازی در مقابل این بیماری بسیار آسان است. ترس و اضطراب، مهم ترین بازوی تاثیر هر بیماری‌ست!
این بیماری از خفاش [یا شتر، اردک، گربه خانگی] به انسان انتقال پیدا کرده(Spillover) و از راه سرفه و عطسه و به طور کلی تماس با فرد مبتلا سرایت می کند.کرونا، اسم یک خانواده ویروسی است و انواع مختلفی دارد. این نوع از ک
این پست حاوی کمی آه و ناله مریضی است.... دوست ندارید و ... نخونید...
تا حالا شده وقتی مریض شدین مثلا گلوتون خلط میاره کلیییییییییییی خوشحال شین؟!!!
من الان توی این مرحله ام!
راستش سه روز پیش بود که مستر اچ بلیط رفت و برگشتش هم خرید و خوشحال و خندون از اومدنش بودم که حس کردم سمت راست قفسه ی سینه م کمی درد داره.... توی ذهنم نشستم دو دو تا چهارتا کردم که این یکی از نشونه های کروناس! چه خاکی به سرم بریزم؟!!! بعد هی گفتم: نه سمت راست قفسه ی سینه م هست کل قفسه ی
H s:✅کرونا کشنده نیست!
خلاصه تمام اطلاعات کاربردی 
راجع به ویروس ضعیف کـرونـا
5 دقیقه تا سلامتی #نشر_حداکثری
بسم الله الرحمن الرحیم
 پیشگیری و مقاوم سازی در مقابل این بیماری بسیار آسان است. ترس و اضطراب، مهم ترین بازوی تاثیر هر بیماری‌ست!
این بیماری از خفاش [یا شتر، اردک، گربه خانگی] به انسان انتقال پیدا کرده(Spillover) و از راه سرفه و عطسه و به طور کلی تماس با فرد مبتلا سرایت می کند.کرونا، اسم یک خانواده ویروسی است و انواع مختلفی دارد. این نوع از ک

۱- ویروس Covid_19 بسیار مسری تر از بسیاری از ویروسهای هم خانواده خود است. بنابراین قدرت و پتانسیل سرایت بیشتری دارد.۲- ویروس از را droplets یعنی قطرات تنفسی منتقل می شود. بنابراین عطسه و سرفه فرد بیمار مهمترین راه انتقال است. ۳- بیماری airborn نیست یعنی از راه هوای آلوده منتقل نمی شود بلکه الزاما از طریق قطرات تنفسی منتقل می شود.۳- در صورتی که قطرات تنفسی بر روی اشیا قرار گیرد، مانند میز، دسته صندلی، دکمه آسانسور، دستگیره در ماشین یا صندلی مترو، اگر شخ
تو تاکسی نشسته بودم یهو یه دختره گفت چیمنم گفتم هیچی!
دختر: چیمن: به ارواح خاک آقام هیچی!
دختر: چیمن: به حضرت عباس هیچی
دختر: چیمن: آقای راننده جون مادرت بزن بغل این دختره ول کن ما نیس...
راننده: خفه شو بتمرگ سرجات خانوم داره عطسه میکنه
بسم الله الرحمن الرحیم
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج سلام☺️(عکس ژورناله)طرح فوق قابل سفارش در رنگ و سایز دلخواه به عنوان:روتختیشال مبلکوسنپتوی نوزاد پتوی بزرگسالهست☺️برای سفارش و اطلاع از قیمتها دایرکت پیام بدیدکامنت جواب نمیدم⛔⛔#روتختی#کوسن#پتوی_نوزاد#پتو#شال_مبل#رومبلی...خودم را دوست دارم!همه جا همراهم بوده؛ همه جا☺️یکبار نگفت حاضر نیستم با تو بیایمآمد و هیچ نگفتحرف نزدگفتم و او شنیدرنجش دادم و تحمل کرد.خودم را سخت دوست دارم!خودم را آنقد
باید نوشت هر آنچه که آید به ذهن.
یک دوستی داشتم اهل ریاضیات، که همسرش در مسیر هنرپیشه شدن بود. از هم جدا شدند چند سال پیش و پس از سال ها زندگی مشترک. من در اینستاگرام همسرش خواندم شعری را که تفاوت میان وهم و خیال را به فرق بین عاشق و معشوق تشبیه کرده بود.
چیزی که من را به تفکر بازمی‌دارد تفاوت میان دنیای هنر و علم در جامعه است. دو فرد مذکور از لحاظ شخصیت و خوی‌شان خیلی شبیه بودند. هردو ریسک پذیر و به شدت تلاشگر در راه آرزوهای عجیب و غریبشان. یکی د
بار ها تجربه کرده ام که آنقدر تعداد و تنوع کارهایم زیاد بوده که نمیدانسته ام از کدام یک شروع کنم و 
بارها این موضوع را با استفاده از چشم بستن بر نمره ی اولویت ها ، کاری را انتخاب کرده ام و به تنظیم کردن شمارش معکوس گوشی ام (تنها) یک کار را شروع کرده ام . مثلا چیزی در حدود 20 دقیقه. بعد دیده ام که ذهنم آرام شده و دیگر نگران تمام کردن همه کارها  نیستم و چه بسی که ایده های خوبی به ذهنم رسیده است.
آدم ها می آیند و می روند و غوغا به پا می کنند . گاهی آنقدر غرق نداشته های خود می شوند که تمام حق تو را به جای حق خودشان طلب می کنند و گاهی آنقدر دارا می شوند که بذل و بخشش های بی مورد می کنند به حدی که دیگران بخشش را وظیفه ای می دانند که در قبال آنها به روی شانه ات مانده. هم مورد اول به دوش انسان سنگینی می کند و مورد دوم 

ادامه مطلب
گاهی فراموش میکنم چطور باید نوشت.نوشتنم مثل کلاس اولی ها میشود؛مثل برادرم. بعد ترجیح میدهم ننویسم.اغلب هم اینکار را میکنم.تا زمانی که بتوانم خودم را پیدا کنم همه چیز تعطیل است.آنقدر وقت تلف میکنم تا چیزی پیدا شود که من را به خودم پس بدهد.گاهی پیدا میشود؛گاهی هم نه.این وسط زمان است که روی صفحه ی ساعت به صلیب کشیده میشود.گاهی دلم بحالش میسوزد؛گاهی هم نه.
اما بالاخره برمیگردم.مثل اینکه با یک سطل آب یخ از خواب بیدارم کرده باشند؛کتاب میخوانم،مسئل
یا من اسمه دواء و ذکره شفاءقدر عافیت کسی داند که به مصیبتی گرفتار شود.
معنی:        یعنی کسی که دارایی‌هایی دارد،وقتی یکی از آن‌ها را از دست بدهد برایش ارزش قائل می شود.مثال)      می توان همین ویروس کرونا را مثال بزنیم که به جانمان افتاده است.الان ما قدر سلامتی‌ مان‌ را میدانیم.      اما بعضی جاها برایشان فرقی نمی کند،کرونا باشد یا خیر.      مانند جایی که جنگ باشد؛مردم آنقدر نگران این هستند که خانه روی سرشان خراب نشود که به کرونا فکر نمی
"باید آنقدر تلاش کند تا باورش شود استحقاق رسیدن به آرزوهایش را دارد."
"هوش؟ نمی‌دانم دلش را به چه چیزی از هوشش خوش کرده. مگر تا به حال با آن به جایی رسیده؟"
"احمق را یادت است؟ دو بار یک اشتباه کریه را تکرار کرد. آنقدر کار امروز را به فردا افکند که یک سال گذشت. نمی‌دانم چرا حتی آن اواخر همچنان امیدوار بود! نمی‌فهمید فردا وقتش تمام می‌شود؟"
"او خیلی مهارت دارد در گول زدن خودش. تو را به خدا کاری کن. مگر نمی‌بینی دارم صاف و پوست کنده با تو حرف می‌ز
خب، قراربود امروز وقتی درماشین درحال برگشتن به خانه هستم، به اینجا بیایم و خلاصه کوتاهیی از انچه برایم افتاده بنویسم ولی خب طبق معمول یادم رفت.
صبح از خواب ماندم و گوشیم درکنارم نبود و صدای آلارم گوشیم رانشنیده بودم. پدرم به اتاقم آمد و فوری بیدار شدم چونکه من خواب سبکی دارم. اینکه به خرافات اعتقاد داشته باشم برای خودم هم عجیب است و غیرقابل باور
مثلا امروز دوبار عطسه کردم و از بچگی بهم میگفتن وقتی عطسه میکنی حتما اتفاقی میافتد. روبه روی من ف
امشب نتایج برتر وبلاگ ها اومد خوشبختانه دوست عزیزم کاربر وبلاگ عطسه نفر اول شد و خیلی هم خوشحال شدم امیدورام در تمام مراحل زندگیت موفق باشی و در اخر سایت من هم نفر دوم شد از این جهت خیلی خوشحال هستم.الان ناراحت نیستم که چرا نفر اول نشدم بالاخره هر کسی باید در مراحل زندگی اش نفر دوم هم باشه و موضوع دیگر این است که کسی میگه این سایت 400 تا فالور داشت و اون سایت هم 85 پس چرا سایتی که 85 تا فالور داشت برنده شد و سایت 400 فالور برنده نشد در جواب به سوال با
نوع انسان با این همه بزرگی خود هنوز آنقدر انسان نشده است که بتواند فقط از عقل انسانی خود دستور بگیرد.
این است که می بینید افسانه ای که از قول یک قورباغه یا سوسک بال دار نقل شده است،بیش از کلمات حکما در مغز مردم نفوذ می کند.
انسان تاکنون بزرگ ترین تجربه ها و معارف خود را از حیوانات ناچیزتر از خود یادگرفته است.
در صورت مبتلا شدن به ویروس کرونا چه کاری انجام دهیم ؟ 
1.فعالیت های خارج از خانه را محدود کنید .
2.به جز دریافت مراقبت های پزشکی به محل کار ، مدرسه یا محل های عمومی نروید . 
3. از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنید . 
4.خود را از دیگر افراد خانه جدا کنید . 
5. در صورت امکان از یک حمام جداگانه استفاده کنید . 
6.در یک اتاق متفاوت با افراد دیگر در خانه بمانید .
7.هنگام سرفه و عطسه دستمال جلوی دهانتان بگیرید . 
8.بعد از سرفه و عطسه حداقل 20 دقیقه دست خود را با
مواد غذایی غنی از ویتامین C و اسید فولیک به کاهش التهابات ناشی از واکنش های آلرژیک کمک می کنند.
 افرادی که حساسیت دارند، دارای دستگاه ایمنی هوشیار هستند که نسبت به مواد ظاهرا بی‌ضرر موجود در محل زندگی خود، واکنشی بیش از حد معمول نشان می‌دهند.

به عنوان مثال گرده گیاهان می‌تواند سیستم ایمنی شخص آلرژیک را طوری تحریک کند که گویی با یک خطر جدی روبرو شده، حساسیت یک مشکل بسیار شایع است و از هر 10 نفر، 2 نفر به نوعی از آن مبتلا هستند.

حدود 30 درصد جمع
و من یک روز نشستم و فکر کردم، حالا فکرتان هم جای بدی نرود. جای بدی ننشستم، در اتاقم روی تخت یا شاید هم صندلی، البته شک دارم نشسته باشم، چون من اصولا آدم تنبلی هستم و هر جا فرصتش باشد دراز خواهم کشید، حالا به چه چیزی فکر می کردم، برایتان خواهم گفت. قطعا تمام آن چیزی که به آن فکر میکردم را به شما نخواهم گفت، خب نمی شود آمد و جارکشی کرد و هوشیار باش بیدار باش گفت و گفت که مثلا به سینه های آن دوست دختر ده سال پیشم فکر میکردم که شبیه ...، اصلا به شما ربط
شبیه به همیم که درد داریم اما دردی از هم دوا نمی کنیم. به هم دست نمیزنیم که دستمان کوتاه نشود از آغوشی که گرم تر می‌پنداریمش. حالمان بد است و حال بد را حرف زدن باید؛ حرف زدن را هم گوش شنوایی باید که جمله به جمله گره بگشاید از سیم های در هم پیچیده پشت پیشانی اما نه هر گوش شنونده‌ای میزبان حرف هایمان است و نه گوشمان به حرف دیگری بدهکار. من که نشسته‌ام این گوشه دنیا و فکر میکنم. فکر می کنم و آنقدر فکر میکنم که مغزم خون ریزی کند و دماغم غنات روان بدن

مثلا با حال خوب بیدارشی وروزتو شروع کنی.

قطعه مورد علاقتو گوش کنی.

روی نیمکت دلخواهت توی پارک بشینی چشماتو ببندی وعطر پاییزو نفس بکشی .

ورزش کنی و مردمو دوست داشته باشی...

مثلا توی پیاده رو از دختربچه غریبه عکس بگیری ودلت بره برای لبخند ونگاهش ...ببوسیش.

و قطعه مورد علاقتو گوش کنی.

به هوای خرید گل نرگس بری گل فروشی ولی چشمت خیره کاکتوسا بشه...

مثلا آشپزی کنی و دست پختتو دوست داشته باشی  .

غروب پیاده روی کنی و با حوصله  از  دست فروش
سرخک چیست؟ چگونه از آن پیشگیری کنیم؟
سرخک یک عفونت مسری است که باعث بروز راش های پوستی در سراسر بدن شده و به راحتی منتقل می شود و گسترش پیدا می کند. عامل سرخک، ویروسی بنام پارامیکسوویروس است. وقتی فرد مبتلا به سرخک، سرفه یا عطسه کند، ویروس سرخک را توسط ذرات کوچک در هوا پخش می کند.سرخک

ادامه مطلب
گهگاه دلم تنگ میشود ...
برای همون آفتاب پوست کنش خاصه در بهار ،
برای کوچه شهید عرفان منش و پیاده رو مملو از بهارنارنجش و آبریزش و آلرژی و هی عطسه هی عطسه و نگرانی مریم ... که بعد کلاس زیست با هم از اونجا رد میشدیم و اون هی حرص میخورد خب تو که اینجوری هستی چرا تاکسی نمیگیری از یه مسیر دیگه بریم ... 
برای درمانگاهی که همیشه دردمند می رفتیم داخلش و آسوده تر برمیگشتیم، هر ساعت از شبانه روز. 
برای کوچه و بیمارستان خلیلی... برای ضرب گرفتن قلبم وقتی دانشجو
کرونا ویروس 2019
اولین بار یک کرونا ویروس جدید در شهر ووهان چین شناسایی گردید که اکنون در 37 منطقه در جهان شیوع دارد. این ویروس SARS-CoV-2 نامیده شد و بیماری حاصل از آن بیماری کرونا ویروس 2019 یا باختصار COVID-19  نامگذاری شد. کروناویروسها خانواده بزرگی از ویروسها هستند که در بسیاری از گونه های حیوانی نظیر شتر، گوساله، گربه و خفاشها یافت می شوند. به ندرت کروناویروسهای حیوانی می توانند انسان را آلوده کرده و سپس بین انسانها منتشر شوند. این ویروس جدید دارای
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایرنا، سید مجید ارجمند افزود: کادر بهداشت و درمان و اکیپ مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، استان فارس، برای کنترل و مقابله با این ویروس فعالیت شبانه یکروز دارند و تاکنون هیچگاه تک مشکوکی از ابتلا بوسیله ویروس کرونا تو جهرم مشاهده نشده است.  وی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی جهرم از ابتدای ابلاغ سازمان بهداشت جهانی و همسو با اجرای دستورالعمل وزارت بهداشت مبنی بر مقابله
من با بعضی از صفاتی که رو حیوونا میذارن مشکل دارم و به نظرم این‌کار نامناسبه. مثلا یه جوری میگن خر نفهمه، انگار بقیه‌ی حیوونا اوقات فراغتشون رو به حل معادلات لگاریتمی می‌پردازن! یا مثلا همچین میگن کوالا‌ها فقط می‌خورن و می‌خوابن، انگار مثلا گوسفند‌ها هر‌ روز صبح ساعت ۵ بیدار میشن، یه چای تلخ می‌خورن، می‌رن بالا سر دکل نفت تا آخر شب!!
گروهی از محققان آمریکایی در گزارشی خطاب به کاخ سفید اعلام کردند: بر اساس تحقیقات جدید، ‌ ویروس کرونا علاوه بر عطسه و سرفه، از طریق صحبت کردن و احتمالا حتی از طریق تنفس نیز به سایرین منتقل می‌شود.
این گزارش در قالب یک نامه و در پاسخ به پرسش کاخ سفید در خصوص احتمال انتقال ویروس از طریق مکالمه رودرروی افراد با یکدیگر ارسال شده است. نتایج موجود نشان می‌دهد ویروس جدید کرونا قابلیت انتقال به بدن از طریق تنفس را دارد
با وجود این که قطرات ناقل ویرو
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
دو نفر با هم حرف می زدند یکی خدا و یکی بنده. بنده گفت:  از همه زندگیم، چه سخت باشند چه آسان، قطعه هایی هست که انگار جوری دیگرند...آنقدر شیرین و گویا هستند که می توان برای دیگران تعریف کرد. آنقدر ارزش دارند که قابل توصیه اند!
ابلیس گفت: چقدر سهم تو از این بخش از زندگی کم است...اکثر زندگی تو ارزشی ندارد...
بنده دلش گرفت.
خدا گفت: من برای تو قرآن را فرستادم وقتی به هر آیه پناه می بری زندگی
سر هم فریاد می زدند اما آنقدر بلند نبود که به گوش ما که در طبقه ی دوم نشسته بودیم و پنچره مان هم باز نبود برسد. سر هم فریاد می زدند و من گوش هایم را تیز کرده بودم که دختر ناگهان جیغ زد: «دیگه نمی خوام ببینمت» صدایش آنقدر بلند بود که مو به تنم سیخ شد. نگاهم به نگاه «میم» برخورد کرد و در همان حال که یک لبخند مسخره روی لبمان بود به جیغ های پی در پی دختر گوش می کردیم و صدای پسر که بلندتر از دختر فریاد زد: «اهههههه» سپس صدای ترمز لاستیک شنیده شد و دختر که
سر هم فریاد می زدند اما آنقدر بلند نبود که به گوش ما که در طبقه ی دوم نشسته بودیم و پنچره مان هم باز نبود برسد. سر هم فریاد می زدند و من گوش هایم را تیز کرده بودم که دختر ناگهان جیغ زد: «دیگه نمی خوام ببینمت» صدایش آنقدر بلند بود که مو به تنم سیخ شد. نگاهم به نگاه «میم» برخورد کرد و در همان حال که یک لبخند مسخره روی لبمان بود به جیغ های پی در پی دختر گوش می کردیم و صدای پسر که بلندتر از دختر فریاد زد: «اهههههه» سپس صدای ترمز لاستیک شنیده شد و دختر که
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
آنقدر اصحاب پیامبر رحمت در اسلام عمر مظلوم بودند که دختر ابابکر توسط عمر مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت
در اسلام عمری زنان شیطان هستند و کتک زدن آنها واجب است و شما میتوانی زنی را آنقدر کتک بزنی تا راضی به ازدواج با شما شود
مانند عمر که آنقدر زنی را کتک زد تا او راضی ازدواج با عمر شود..
که بدون تردید دختر ابابکر از اصحاب پیامبر رحمت بود
 مسائل آرام آرام و نرمک نرمک وارد اتاقت می‌شوند و می‌شنینند کنارت. آن‌ها را که می‌شود حل کرد که حل می‌کنی. حالا چه سخت و چه آسان و شاید با کمی تاخیر. بعضی‌شان را نمی‌توانم حل کنم. همین‌طور مدت‌ها بهشان زل می‌زنم و ناراحت می‌شوم. گاهی می‌گذارم مثلا روی تخت،‌ یا پشت شیشه‌ی رو به حیاط یا توی کمد. اما همین‌طور چشم در چشم باقی می‌مانند. کار چندانی هم نمی‌شود کرد. یا حداقل من بلد نیستم. می‌گذارمشان یک گوشه. شاید نهایت هنرم این باشد که تمرکز
این دیگر از کجا پیدا شد؟ بسیج ملی کنترل فشار خون؟ نظام سلامت این مملکت آنقدر مشکل دارد که نگو و نپرس. آنوقت یکدفعه «بسیج ملی کنترل فشار خون»؟ آنقدر این اولویت سوسول‌گونه و تیتیش‌مامانی و نچسب است که وقتی دانشجوی پزشکی نخبه مملکت در دیدار دانشجویان با رهبری، از ایشان خواست که به این بسیج ملی بپیوندند و بصورت نمادین فشار خون خود را اندازه بگیرند، کسی در سالن باقی نماند که خنده مضحکه نکرده باشد.
ادامه مطلب
«من عاشق بویِ گازهای گل‌خانه‌ای‌ام.»  -سارا پیلین
من به این سیاست‌مدار حسودی‌ام می‌شود؛ می‌فهمم حتما یک مشکلی در این‌هایی که می‌بینم، یا شاید خودم، هست که نمی‌توانند از لذتِ قربانی بودن دست بکشند. خب تکلیفت را خوب مشخص کن. اگر روزی با این گازهای گل‌خانه‌ای به سرفه‌ افتادی، جار نزن که رد دستانی روی گلویت مانده‌، آه ببینید چقدر نفس کشیدن برایم مشکل است، برایم دل بسوزانید و نفس مصنوعی لطفا. و قطعا! من خودم را جزء انسان‌هایی نمی‌د
سلام
پاییز دوازده

"... بسیار دوستانه از سرماخوردگی‌ام  مراقبت می‌کنم. آبریزش بینی را دوست دارم و دستمال به دست بودن را و از همه شیرین‌تر، انتظاری باشکوه برای یک عطسه، عطسه‌ای نشئه‌آور. چنان مرا بتکاند که روحم جابه‌جا شود.
تنها مرضی که همه را از پا انداخته و کسی را نکشته...
صدای مادر می‌آید، از زیر در. برای زن همسایه از اتفاق دیشب می‌گوید."

پ ن : جملات بالا از رمان دیلمزاد است.  ص226  - مناسب احوالات این روزهای ما.
پ ن : «نِعْمَتَانِ مَکْفُ
در این روز هایی که از این به اصطلاح«قرنطینه» گذشت پر حوصلگی و صبوری عجیبی را در خودم پیدا کردم.
مثلا همین دیروز فهمیدم که میتوانم ساعت ها به قل قل قلیان گلپری گوش بسپارم و تمام بینی ام را پر کنم از بوی تنباکوی برازجانی،،بی آنکه
حوصله ام سر برود.
یا مثلا شب هایی که قطره های باران میخورند به روی باهار نارنج های درخت نارنج ته حیاط،،میتوانم پیشانی ام را بچسبانم روی پنجره ی سرد اتاق خاله ملی و آنقدر نگه دارم که سینوس هایم منجمد شوند و باز هم حوصله
من قرنطینه شدمدر قرنطینه هوا سنگین استپشت این پنجره‌ها اماسرفه‌ها حامل ویروس کرونا هستندکه بلایی از چین است
آدم اینجا تنهاستو در این تنهاییجنگ اعصاب شدیدی همه جا جاریستآدم از خویش فراریستدر قرنطینه خراب است همه اعصابمیا که علّاف مجازی هستمیا همه در خوابم
به سراغ من اگر می‌آییدبهتر آن است نیاییدکه مبادا کرونامنتقل گردد و من هم کرونایی بشومنکند سرفه کنی، عطسه کنیو تَرک بردارددر و دیوار قرنطینه‌ی من
#حسین_شادمهر(با اجازه سهراب سپهری)
سرخک چیست؟ چگونه از آن پیشگیری کنیم؟
سرخک یک نوع بیماری عفونی مسری است که باعث پیدایش راش های پوستی در تمام بدن شده و به سادگی انتقال داده می شود می شود و گسترش پیدا می کند. عامل سرخک، ویروسی بنام پارامیکسوویروس است. وقتی بیمار مبتلا به سرخک، سرفه یا عطسه کند، ویروس سرخک را توسط ذرات کوچک در هوا پخش می کند.
ادامه مطلب
دیدی تا اومدم پیام بدم به بابا عطسه اومد ُ و دس نگه داشتم
موقع ظرف شستن گفتم به ادمین پیام میدم اگه گفت دوبار در روز تمرینا انجام میشن که منصرف میشم و تمرینا، تمرینای خودمن..و ادمین جواب پیامم رو  داد و گفت دوبار:) خدایا مرسی که هوامو داری
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
از ویژگی های بارز عمر 
فرار کردن در جنگ ها و تنها گذاشتن پیامبر بود ،
در طول حیات پیامبر و شرکت کردن در جنگ های متعدد یک نفر را نیز نکشت،و گاهی با تعریف از سپاه مشرکین به تضعیف روحیه مسلمانان می پرداخت
علاقه زیادی به نبیذ داشت
کتک زدن زنان را جایز و گاه واجب می شمرد
وقتی از همسرش عصبانی میشد
دست او را با دندان آنقدر فشار میداد تا خون جاری می‌شد
گاه زنان را آنقدر کتک می‌زد که خسته میشد و از خستگی زیا
7 واقعیت دنیا :

1.شما نمیتوانید صابون روی چشمانتان بریزید

2.شما نمیتوانید موهایتان را بشمارید

3.شما نمیتوانید از بینی خود نفس بکشید، زمانیکه زبانتان بیرون است

.
..
.
4.شما مورد سوم را انجام دادید! 

5- ﺯﻣﺎﻧﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩﺪ،ﻓﻬﻤﺪﺪﻪ ﻣﺘﻮﺍﻧﺪﺍﻣﺎﺷﺒﻪ ﺑﻪ ﺣﻮﺍﻥ ﺑﺎ ﻭﻓﺎ ﺷﺪﺪ 

6- ﺍﻻﻥ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﻣﺰﻧﺪ،ﺩﺭﺣﺎﻟﻪ ﺳﺮﺎﺭ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﺪ

7.برای دیگران  share ﻨﺪ ﻭ ﺍﻧﺘﻘﺎﻡ ﺍﻻﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺪ!

سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا سیا
حاج بابا سلام 
از وقتی تورا شناخته ام ، اسفند و فروردین برایم چیزی فراتر از اخرین ماه و اولین ماه سال شده ست ...
تو در اولین ماه سالی متولد شده ای و در اخرین ماه ۲۸ سال پس از  آن دوباره ،متولد شده ای ، تولدی ابدی ، بی هیچ عدمی ...
خواستم هشدار گوشی را فعال کنم تا تولد جمعه ات را فراموش نکنم اما میدانی آن بازدارنده ی نهانم چه گفت ؟ 
گفت خاک بر سرت اگر امیال دنیایی آنقدر سرگرمت کنند که چنین روزی را از یاد ببری و برای یادآوری اش دست به دامان ملعبک ها شو
اگر تازه به دنبال کسب درآمد در اینترنت هستید ، این مقاله باعث صرفه جویی در وقت ، پول ، ناامیدی و حدس می شود.این دلیل است:نکته مهم درآمدزایی اینترنتی به سرعت و به راحتی و بدون دردسر … فقط فروش چیزی به بازار در وضعیت وحشتناک است باید برای چیزی.مثلا:من نسبی با آسم بد دارم. آنقدر بد که گاهی او را باید به بیمارستان برد و در خیمه اکسیژن قرار داد تا نفس نفس بکشد.بگذارید به شما بگویم که او برای چیزی – که هر چیزی – که علائم وی را تسکین می بخشد ، ناامید اس
احساس عجیبی است. وجودم گُر می گیرد و سلول هایم برای فریاد زدن التماس می کنند. حرارت درونم آنقدر بالا می رود که لباس های چند لایه ام -از صدقه سری سرمایی بودن. و مهم نیست تابستان است یا زمستان- روی تنم سنگینی می کنند. دست هایم مانند سرب سنگین می شوند و زبانم تکان نمی خورد. مسیر هزاران برابر طولانی تر به نظر می رسد و دیدَم آنقدر تار است که می ترسم قدمی بردارم. احساس عجیبی است. راستش را بخواهید، فراموشم شده بود که چقدر آزاردهنده است. کجای این عدالت اس
فارس نوشت:از آنجا که هنوز درمان قطعی برای بیماری کرونا وجود ندارد بهترین راه پیشگیری از ابتلا به بیماری. رعایت نکات بهداشتی است.

ویروس کرونا حدود یک ماه است که در سراسر جهان شیوع پیدا کرده و بیش از 37 کشور را درگیر کرده است. از آنجا که هنوز درمان قطعی برای بیماری وجود ندارد بهترین را پیشگیری به این بیماری رعایت نکات بهداشتی است. در ادامه چند نکته مهم بهداشتی را می خوانید.

۱-دست ها را مرتب با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه بشویید.

۲-اگر آب و صاب
می دانم شما از این حرف ها خوشتان نمی آید؛ اما موهایتان برای ما یلدا نگذاشته. سر انگشت که به سیاهی‌شان می رسد یلدا می‌شود افسانه. شب آنقدر کوتاه می شود که شما پلک بزنید.
پلک بزنید؟ پیش مردمک های لرزانتان که از چله نمی شود گفت بانو! شب کدام است؟ سیاهی که بود؟
گمانم بر این است که شب از رنگش وام‌دار شما باشد
که پیچک های در هم لولیده‌ی خانه‌مان از مژگان در هم پیچیده‌تان ریشه گرفته اند. اصلا گمانم بر این است اخم شما سیستان را سوخت‌ بانو.
شما که نمی
بعضی موضوعاتِ حوزه ی علوم انسانی ویژگی ای دارند که برای کسانی که زیاد با علوم انسانی کار نکرده اند چندان ملموس نیست.
موضوعاتی مانند زبان، روان، فرهنگ و ... را می توان با رویکرد های مختلف بررسی و مطالعه کرد.

مثلا زبان را می توان از بُعد گرامری بررسی کرد یا از بُعد واژگان. می توان آن را به عنوانِ ابزاری برای برقراری ارتباط بررسی کرد یا می توان آن را ابزاری برای ابراز ایده ها و افکار.

همینطور درباره ی فرهنگ. می توان فرهنگ را با دنیای زبان مطالعه
اینقدری که دور و بر ما گوشی دست گرفتن قبح دارد و نچ نچ بار آدم می‌کنند، اتلاف وقت می‌داشت، تا الان از جهان سومی در آمده بودیم.
نمی‌دانم اگر آدم در تایم های پرت در گوشی اش یادداشتی بنویسد، برنامه هایش را تنظیم کند، مطالب مفید کانال های معتبر را بخواند، هماهنگی های مجازی امور را هندل کند، چه اشکالی دارد آخر؟ کجایش نازیباست؟ 
آنقدر بی جنبه هایش با گوشی هرزگی کرده اند که ملت شرطی شده اند. ببینند کسی با گوشی ور می‌رود، از آدمیت طردش می‌کنند. اح
علامتها مهم آنفولانزا دربرگیرنده سرفه , آبریزش بینی , عطسه , احتقان بینی و گلودرد است که گاه با درد عضلانی , خستگی , سردرد و حیف کردن اشتها همراه است . گلو درد نزدیک به 40 % موردها و سرفه نزدیک به 50 % موجود هست , در حالی که درد عضلانی نزدیک به نیمی از آن صورت میدهد . در بزرگسالان , تب به طور کلی نیست , البته در نوزادان و کودک ها خردسال شایع است .
ادامه مطلب
چه چیزی بیشتر از همه چیز در انتقال کرونا دخیل است؟ چگونه باید مانع دریافت ویروس شویم؟ آیا من هم در معرض کرونا هستم؟ چه کسانی بیشتر از همه به عفونت ویروس کرونا مبتلا میشوند؟ پاسخ به این سوالات در این مقاله.
عامل انتقال ویروس کرونا
سطوح آلوده محتمل ترین راه انتقال ویروس کرونا
سطوح میتوانند توسط اشخاص مبتلا آغشته به ویروس کرونا شده باشند. ممکن است شما بدون اینکه بفهمید روی سطحی دست کشیده باشید و بدون اینکه دستان خود را شسته باشید به صورت خود
نفوذ کلام یعنی قدرتی که دیگران را با حرف زدن کنترل کنید.
کاری کنید که کلامتان برای دیگران ارزش بالایی داشته باشد تا آنرا بپذیرند و اجرا کنند.

تا به حال آرزو داشتید آنقدر کلام و سخنتان نفوذ داشت که هرچیزی به دیگران میگفتید آنرا قبول یا انجام میدادند؟ آرزوی شما برآورده شد.
شما میتوانید به چنین قدرت و نفوذ کلامی برسید البته لازمه ی آن تمرین زیاد، شور و اشتیاق بالا است که باید قبل از شروع داشته باشید.

در زندگی ما افرادی هستند که ناخودآگاه اطاعت
این دو سه روز انقدر درس خوندم که دیگه مغزم کشش نداره واقعاتمام تلاشم رو برای این امتحان کردم. هم کل جروه ی کلاس رو خوندم هم رفرنسی که معرفی کرده
و الان نمیدونم قراره چی بشه :)) حتی نمیفهمم چرا واقعا باید انقدر سخت باشه این واحدها
در حالی که استاد میتونه آسونتر بگیره ولی به قول خودش حتی از عطسه اش هم امتحان میگیره :))
اما کلا دوستش دارم.کلاسهاش واقعا کلاس درسن.حالا درسش سخته دیگه تقصیر خودش نیست نهایتا
دلم می‌خواهد رها کنیم. حرف بزنیم، از حال و روزمان صحبت کنیم. درباره ی شهرت برایم بگویی و من، دو دلِ تصمیم های لحظه آخری ام شوم. برویم کافه ای، کومه ای، پشت بامی، کوچه ای باریک با پله های نامتقارن کنار میدان دربند. دست هایت را بگیرم. برایم پیانو بگذاری و لحظه ای درنگ نکنم برای دعوت کردنت به رقصیدن. با یک دست، دستانت را بگیرم و با دست دیگرم تو را آنقدر به خودم نزدیک کنم که دنیا هم نتواند فرقی میان‌مان قائل شود. آسمان هم ببارد.
دلم تو را می‌خواهد و
 حضرت صادق ع فرمود سه کس. هستند که گر چه یکنفرباشند  ولی در باره  انها بصیقه جمع مانندصیقه شمادر فارسی جواب  داده شود  یکی در جایبکه کسی  عطسه زند که باو  گفته شود و پر حمکم الله یعنی  خدا بشما رحمت فرستد که در اینجا اگرچه  کسی  اگر چه کسی  دیگر با اونباشد بصیقه. جمع گفته شود ودیگر مردی که که بمردی کخ بمرددیگری دعا کندکه مبگوبد و عافا کم الله یعنی خداوندشما را عافیت  بخشدو نگهبانان  دیگراز ایشان. که با انسان هستند.  میباشد چنانچه فیضو مجلسی
دراز کشیده‌ام روی تخت و قصد باز کردن چشم‌هایم را ندارم. از قبل پنجره را کمی باز گذاشته بودم و حالا صدای گنجشک‌ها اتاق را برداشته. شرایط مطلوبیست. نفس عمیق می‌کشم و به غرغرهایشان گوش می‌کنم. چیزی نمی‌فهمم. لابد یک مشت خاله گنجشکه، غروبی جمع شده‌اند دور هم و دارند به زبان گنجشکی، از در و همسایه باهم حرف می‌زنند. مثلا خاله گنجشکهٔ شمارهٔ یک به خاله گنجشکهٔ شمارهٔ دو می‌گوید: «شنیدی پسر کوچیکهٔ گنجشک کله‌سیاه دیروز چه کرد؟ پی‌پی‌اش را صاف
مثلا انقدر حرف تو دِلت جمع شده باشه که نتونی بزنی و ندونی که از کجا باید شروع کنی و سکوت رو ترجیح بدی،مثلا بیکار باشی ولی کلی کار داشته باشی،مثلا ناخواسته تمام احساسات منفی بهت هجوم بیارن و تبدیل بشن به غبطه خوردن(شایدم حسادت!)،مثلا از یه جایی به بعد فقط لبخند بزنی،لبخند زدن همیشه به معنی اوکی بودن نیست.مثلا انقدر دلسرد شده باشی که دیگه حتی نخوای شانست رو امتحان کنی و بقول "سین" تیری توی تاریکی بزنی!مثلا حتی شادترین آهنگ ها هم واست غمگین ب
دستت را روی جلد همه شان کشیدی . این ها سوگولی هایت بودند . سهراب ، کتاب های مهدی و فاطمه ، سقوط ، سیزیف ، بیگانه ی عزیزت ... روی این یکی مکث کردی ، آنقدر که یادت رفت بروی سراغ صدسال تنهایی . تو مگر چه بودی ؟ چیزی جز آمیزش بی رحمانه ی کلمات ؟ شاید حاصل تجاوز صفحه ای به صفحه ای دیگر و یا جیغ های مقدمه در شبی تاریک و گریه های پیچیده در اتاق و کودکی که سهراب به آغوش کشیده بود
تو واژه ی « ادراک » بودی در شعرهای سهراب ، تو ؛ آقای مورسو ، تکرار آئورلیانوها و ی
         یه کانالی هم هست توی بله به اسم توئیتر فارسی. هی پیام های قسمت های مختلف کشور رو فوروارد میکنه که ببینن اونجا اینترنت وصل شده یا  نه؟ خب که چی؟ حالا مثلا اصفهان وصل شده باشه من جمع کنم برم اونجا؟ یا مثلا از شمال کشور شیلنگ اینترنت گرفتن تا بیاد پایین کشور رو خیس کنه طول میکشه و باید ببینیم تا کجا رسیده؟ یا مثلا مسولین این کانال درپیت رو چک میکنن و تا پیام ها رو ببینن با خودشون میگن: شت ببین شیراز رو یادمون رفته وصل کنیم یا چی؟
خب کاری ک
رفته بودم بند ساعتمو عوض کنم. روی صندلی کنار ویترین منتظر نشسته بودم و تصمیم داشتم تا وقتی کار پیرمرد تپلی گوگولی صاحب مغازه تموم بشه مثل بچه‌ی آدم سرم توی گوشیم باشه و ساچما بازی درنیارم...
خب نمیذارید دیگه!!! برادر من خواهر من میای به فروشنده می‌گی ساعت بند چرم لاکچری می‌خوام فقطم چرم کروکدیل باشه؛ 
 بعد وقتی ساعت چند میلیونی رو می‌گیری دستت می‌پرسی: آقا اینا کروکدیلاشون ذبح شرعی می‌شه دیگه؟!؟ عاخه میخوام ببینم می‌شه باهاش نماز خوند
امروزه بسیاری از والدین به دنبال یافتن وقت مناسب برای شروع کلاس های آموزشی کودک خود هستند و بسیار مشتاقند بدانند در چه سنی کودک شان را با زبان دوم، هنر، ورزش و...آشنا کنند اما بیشتر والدین توقعات نامعقولی از فرزندان خود دارند.، مثلا انتظار دارند پیش از آن که کودک آمادگی لازم را کسب کند، مسئولیت پذیر باشد. 
ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها